خلخال این روز ها برای بیشتر طبیعت دوستان و گردشگران ایراین نامی آشنا است. اما شاید کمتر کسی نام منطقه گردشگری فینارود خلخال که یکی از زیباترین مناطق گردشگری بکر در جنوب شهر خلخال است را شنیده باشد. این منطقه که در نزدیکی روستای خوجین واقع شده است در روز های گرم تابستان مکانی خوش اب و هوا برای گذراندن اوقات فراغت است.

منطقه ی زیبای فینارود خلخال که به دلیل وجود چندین سد که دریاچه های کوچک و زیبایی را ساخته اند و آب هوای خنکش در تابسان پذیرای بسیاری از گردشگران اسست. در این منطقه گردشگری علاوه بر این ها شما جنگل های سرسبز و بکری را می بیندی که یم توانید ساعت ها در آن پیاده روی کنید.

1 این منطقه با آب و هوای مطبوع و خنک و چشم‌اندازهای جنگلی و مرتعی زیبایی در فصل گرما و تابستان انچنان هوای دلپذیری دارد که همه را به سوی خود می کشد.

فینارود را می توان محل تلاقی جنگل و کوهستان و مرتع در یک نقطه دانست. چشم انداز بی بدیلی را می سازد و به علت قرار گرفتن دریاچه سد فینارود در همین منطقه امکان شنا کردن و ماهیگیری در ان، جاذبه بی نظیر گردشگری است.

3 (1)

5 (1) زمین‌های کشاورزی در این منطقه بسار زیاد است که خودش یک چشم انداز زیبا را خلق می کند. روستاییان خوش برخورد و مهمان نواز نیز می توانند برای گردشگران میزبانان خوبی باشند. در ارتفاعات این منطقه گردشگری با تلاش درختان بادام و سایر گونه‌های جنگلی جلوه خاصی به آن بخشیده است. وجود گیاهان دارویی غنی در این منطقه خودش سوغات خوبی برای هر گردشگری است.
بکر بودن این منطقه موجب شده که بسیاری از گردشگران برای گذراندن ساعاتی دلپذیر در دل طبیعت و در دامان کوهستان و جنگل زیبا و هوای خنک به این نقطه سفر کنند. به هر صورت در این روز های گرم تابستانی ما به شما پیشنهاد می کنیم برای چند روز هم که شده به این منطقه بروید. در دریاچه شنا کنید در جنگل هایش پیاده روی کنید و از هوای پاک و سالم کوهستانی اش لذت ببرید.

4 (1)

6 (1)

2 (1)

منبع: lastsecond.ir

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.