خانه کوچک روی صخره ی رودخانه خروشان

بسیاری از گردشگران اقامت در خانه ای کنار دریا و یا حاشیه رودخانه ها را تجربه کرده اند. تجربه ای بسیار لذت بخش و زیبا است. اما شاید برای بسیاری از افراد زندگی کردن در وسط یک رودخانه آن هم نه روی یک قایق بلکه روی یک خانه که بر صخره ای ساخته شده باشد، یک تجربه ناب و بی بدیل است.

این روز ها گردشگران بیش از آن که دنبال آرامش باشند بیشتر دنبال هیجان هستند. زندگی کردن در وسط یک رودخانه خروشان و خانه ای کوچک که روی یک صخره محاصره شده از آب خروشان رودخانه می تواند حس هیجان بسیاری از گردشگران را ارضا کند. اکنون در صربستان یوگسلاوی سابق این امکان به وجود امده است.

این خانه‌ی کوچک در رودخانه ای در کشور صربستان ساخته شده است این روز ها به یکی از رویایی‌ترین خانه جهان تبدیل شده است. این خانه بیش از ۴۰ سال پیش ساخته شده است.

2 (1)

این خانه ی کوچک اما بی نظیر روی صخره‌ای در رودخانه «درینا» صربستان قرار دارد. صاحب این خانه که از کودکی یکی از سرگرمی هایش شنا در رودخانه درینا بوده است ، حدود ۴۰ سال پیش با همکاری چند تن از دوستانش این خانه را به سختی در وسط صخره ای در این رودخانه ساخته است. التبه هر چند وقت یک بار هم به تعمیر آن می پردازد.

این روز ها عکس این خانه زیبا و منحصر به فرد در بسیاری از سایت ها و مجلات گردشگری جهان پخش شده است و همین موضوع باعث شده که مسئولان صنعت گردشگری کشور صربستان به این فکر بیافتند که از این خانه به عنوان یک جاذبه ی گردشگری استفاده کنند. به هر صورت شاید بسیاری از گردشگران و ماجراجویان حاضر باشند برای اقامت یک شب یا جتی چند ساعت در این خانه پول خوبیث پرداخت کنند. همین مسئله قطعا برای صاحب خانه و همچنین صنعت گردشگری کشور صربستان در آمد زایی بالایی به دنبال خواهد داشت.

با توجه به این که در کشور ما ایران از این دست نمونه ها نیز وجود دارد چه خوب است که مسئولان و فعالان صنعت گردشگری در ایران به فکر استفاده از پتانسیل های مشابه باشند.

1 (1)

منبع: lastsecond.ir

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.