تمام آنچه باید درباره آنتالیا بدانید

استان آنتالیا یکی از ۸۱استان ترکیه است و مرکز آن شهر آنتالیا است.اگر به آنتالیا مسافرت کرده باشید حتما مطلع هستید که آنتالیا تشکیل شده از چندین منطقه و شهر کوچک است که نام آنها را بارها شنیده اید . اما شاید دقیقا ندانید که موقعیت مکانی و جغرافیایی آنها به چه صورت است و با چه ترتیبی و چه قاصله ای از مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته اند.

به همین دلیل و برای آشنایی بیشتر شما دوستان با آنتالیا و توابع آن نقشه زیر را آماده کرده ایم که در آن به وضح مناطق توریستی مهم آنتالیا را مشخص کرده ایم.

نکته مهم دیگر نمایش فاصله آنتالیا از آلانیا میباشد و همچنین موقعیت فرودگاه فاضی پاشا (که پروازهای مستقیم آلانیا در این فرودگاه به زمین مینشینند) . برخی از هتل های پکیج تورهای آلانیا و آنتالیا (در منطقه Side) به صورت مشترک میباشند.

فرودگاه های نزدیک به آنتالیا

(km 16 : Antalya Airport – Antalya, Turkey (AYT / LTAI

(km 146: Isparta Süleyman Demirel Airport – Isparta, Turkey (ISE / LTFC

(km 179: Antalya Gazipaşa Airport – Gazipasa, Turkey (GZP / LTFG

(km 241: Denizli Çardak Airport – Denizli, Turkey (DNZ / LTAY

(km 1286: Kastelorizo Island Public Airport – Kastelorizo, Greece (KZS / LGKJ

جهت مشاهده در ابعاد بزرگتر برروی تصویر کلیک کنید.

Antalya-Region-Tourist-Map

منبع: lastsecond.ir

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.