به گزارش خبرگزاری مهر، عباس نوروزی گفت: انجام کاوشهای باستان‌شناسی در خلیج‌فارس و پس‌کرانه‌های آن از برنامه‌های جدی این اداره کل است که تاکنون ۱۶ فصل از آن توسط باستان‌شناسان انجام شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی – باستان‌شناسی خلیج‌فارس، افزود: بررسی و شناسایی پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس و جزایر سه‌گانه ابوموسی در سالهای اخیر به طور جدی پیگیری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان هرمزگان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از خروج اشیاء تاریخی، اداره کل میراث فرهنگی استان همکاری مستمر و هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی استان داشته است.

نوروزی همچنین از انجام دور جدید پژوهش‌های باستان‌شناسی در حوزه خلیج‌فارس خبر داد و یادآور شد: این دور از پژوهش‌ها با هدف گردآوری مدارک جدید تبیین حوزه نفوذ سیاسی- اجتماعی و فرهنگی ایران بر کرانه‌های شمالی و جنوبی خلیج‌فارس و جزایر آن انجام شد.

وی ادامه داد: کتاب مربوط به این پژوهش به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی که حاوی جدیدترین اطلاعات تاریخی- فرهنگی خلیج‌فارس است به زودی به چاپ می‌رسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی هرمزگان افزود: حفاظت و مرمت بناهای سواحل خلیج‌فارس و تهیه طرح مطالعاتی اکوموزه لافت در قشم به عنوان اولین اکوموزه کشور از دیگر اقداماتی است که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شده است.

nf00092663-2

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.