افتتاح موزه عروسک در کاشان

نخستین موزه‌ی دائمی عروسک و اسباب‌بازی در ایران در خانه‌ی «علامه فیضی» در بافت تاریخی کاشان افتتاح می‌شود.

امیر سهرابی، طراح نخستین موزه‌ی دائمی عروسک و اسباب‌بازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که از سال ۱۳۸۷ طرح پژوهشی خود را درباره‌ی عروسک و اسباب‌بازی‌های مناطق مختلف ایران آغاز کرده است، اظهار کرد: در طرح پژوهشی که هنوز ادامه دارد، بخشی از عروسک‌های بازی کودکان، اسباب‌بازی‌های کودکان و بزرگ‌سالان و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی را مورد پژوهش قرار داده و نمونه‌هایی از آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ام.

او با بیان این‌که تا کنون ۱۱۰ عروسک و ۱۰۰ اسباب‌بازی برای نمایش در موزه‌ی دائمی عروسک و اسباب‌بازی جمع‌آوری و آماده‌ی نمایش شده‌اند، ادامه داد: این اشیا به مناطق مختلف ایران، از جنوب تا خراسان و آذربایجان، کردستان، مناطق مرکزی، گیلان، مازندران و سیستان و بلوچستان متعلق است و با توجه به این‌که هنوز این طرح پژوهشی‌ در کل کشور به پایان نرسیده، احتمال دارد تعداد آثار قابل نمایش در این موزه افزایش یابد.

نادره مشهور

سلام، من نادره مشهور هستم، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی گردشگری از دانشگاه تبریز و مدیرعامل شرکت بینش فراگیر ارک سفر. به گردشگری، عکاسی و گرافیک علاقه مندم و در زمینه توسعه کسب و کارهای جدید نیز فعالیت دارم. فعالیت خود را در حوزه رسانه و گردشگری از سال 92 و از روزنامه ارک آغاز کردم. در ارک توریسم مقالاتی در حوزه جاذبه‌های گردشگری تاریخی تالیف میکنم. مدیر اجرایی پروژه یک دقیقه با تبریز هستم و ترجمه مقالات به زبان آلمانی و فرانسه را بر عهده دارم. به واسطه علاقه به برنامه نویسی و گرافیک بخشی از مسئولیت توسعه وب سایت ارک توریسم را نیز بر عهده گرفته ام. امیدوارم روزی ارک توریسم به مرجع اصلی اطلاعات گردشگری ایران و تبریز تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.