شهر گمشده در اعماق دریاچه ای در چین

یک شهر باستانی در چین با قدمت تقریبی ۱۳۰۰ سال، اکنون در ۲۶-۴۰ متری عمق زیر آب قرار دارد. این شهر و دره در سال ۱۹۵۹ به منظور ایجاد دریاچه مصنوعی و نیروگاه برق آبی، به عمد آبگرفته و سیلاب شد. در حال حاضر این دریاچه می تواند یک بهشت منحصر به فرد برای غواصان باشد.

این شهر “شهر شیر” نامگذاری شده است و ۲۹۰۰۰۰ نفر در آن زندگی کرده اند. شگفت آور است که این شهر فرسوده نشده و ساختمان ها، دیوارها، و حتی قسمت های چوبی آن باقی مانده است. باستان شناسان بسیار متعجب بودند که این شهر چگونه به این خوبی محفوظ مانده است. با این حال، هیچ امکانات غواصی برای گردشگران وجود ندارد اما امید است که در آینده این مکان برای بازدید عموم آماده سازی شود.

Untitled-4-740x493

Untitled-5-740x491

دریاچه مصنوعی Qiandao، همچنین به عنوان دریاچه هزار جزیره شناخته می شود که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان بوده و به عنوان یک منطقه تفریحی مورد استفاده قرار گرفته است. چشم انداز کوهستانی آن بسیار منحصر به فرد است و ارزش دیدن را دارد.

این سؤال ممکن است به ذهن شما برسد که چه زمانی برای بازدید مناسب است. در پاسخ می توانیم بگوییم که هر زمانی مناسب می باشد. زیرا در منطقه ای با آب و هوای نیمه استوایی قرار دارد که دارای چهار فصل مجزا است. البته پاییز با آب و هوای گرم و خشک، آفتابی و رنگارنگی انتخاب مناسبی می باشد.

برای دسترسی به این دریاچه زیبا اتوبوس ها غالبا از Huangshan، Hangzhou و Anhui به طرف دریاچه حرکت می کنند.

Untitled-9-740x425

Untitled-10-740x554

Untitled-3

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

2 Comments

  1. مطلب بسیار جالبی بود

    1. ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.