آبشار تارم در نی‌ریز فارس جان گرفت

رئیس اداره‌ی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نی‌ریز گفت: با توجه به بارندگی‌های روزهای اخیر، آبشار تارم در این شهرستان جان دوباره‌ای گرفته است.

«حمید‌رضا هادی» امروز(دوشنبه ۳ فروردین‌ماه) گفت: آبشار تارم، آبشاری فصلی و ارتفاع آن ۱۱۵ متر است.

وی با طرح این ادعا که آبشار تارم بزرگ‌ترین آبشار فصلی خاورمیانه است، گفت: این آبشار فصلی در ارتفاعات جنوبی شهرستان نی‌ریزی واقع شده و اکنون پذیرای گردشگران زیادی است.

هادی یادآور شد: این آبشار در سه فصل بهار، پائیز و زمستان فعال است و آب آن با عبور از مزارع سرسبز، باغ‌های انجیر و درختان بادام، بادام کوهی و … را سیراب می‌کند و پس از عبور از گورآب‌های سرراه، به بختگان می‌ریزد.

این مقام مسئول گفت: آبشار تارم در فاصله ۲ کیلومتری جنوب شهر نی‌ریز قرار دارد.

شهرستان نی‌ریز در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شرق شیراز و استان فارس واقع شده است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

1 دیدگاه

  1. یه بار رفتم خیلی قشنگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.