marze.mehran

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: زمینه سفر مسافران و زائران از ایران به عراق با خودروی شخصی از مرز بین المللی مهران فراهم شده است.

خلیل حیدری اظهار کرد: هموطنان می توانند با انجام مراحل و تشریفات اداری مانند دریافت گواهینامه بین المللی با خودروی خود به کشور عراق سفر کنند.

وی افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به گمرک مهران برای انجام تشریفات لازم و اخذ مجوز تردد و شماره موقت خودرو اقدام کنند.

مدیرکل گمرکات استان ایلام تاکید کرد: همچنین افراد متقاضی باید مجوز خروج انفرادی از کشور را داشته باشند تا بتوانند پس از پرداخت هزینه های گمرکی و با گذراندن تشریفات قانونی نظیر ترانزیت و دریافت گواهینامه بین المللی به عراق سفر کنند.

حیدری یادآور شد: مرز بین المللی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غرب ایلام در حال حاضر امن ترین مسیر برای تردد زوار عتبات عالیات و صدور و ورود کالاست.

فرماندار خرمشهر با بیان اینکه در حال حاضر مرز بین المللی شلمچه امن‌ترین مسیر براى تردد زوار عتبات عالیات است گفت: از این پس هموطنان می توانند ۲۴ ساعت پس از انجام مراحل و تشریفات اداری مانند دریافت گواهینامه بین المللی با خودرو خود به کشور عراق سفر کنند.
آقای حیاتی افزود: متقاضیان سفر به عتبات عالیات می توانند با مراجعه به گمرک پایانه مرزی شلمچه برای اخذ مجوز تردد و شماره موقت خودرو اقدام کنند.
مرز بین المللی شلمچه در ۱۶ کیلومتری غرب خرمشهر واقع شده است.
مرز شلمچه یکی از مرزهای اصلی استان خوزستان است که زوار از آن برای سفر به عتبات عالیات استفاده می کنند.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری
مطالب مشابه

۱ دیدگاه به ثبت رسیده است.

  1. قاسم مقدم می‌گه:

    سلام

    واقعا” میشه با خودرو از مرز شلمچه به عراق وارد عراق شد؟ من پیگیری کردم میگن امکانش نیست.

دیدگاه خود را بنویسید