1426414645481_0302

بارش برف طی شب های گذشته مسافران نوروزی در همدان را غافلگیر کرد و شدت سرما و بارش ها سبب شد تا آرامگاه باباطاهر که همه ساله پذیرای شمار گسترده مسافران چادرنشین بود، این روزها خالی از اسکان موقت گردشگران باشد.

هواشناسی همدان تداوم این جو ناپایدار را تا پایان هفته پیش بینی کرد و وزش باد و بارش ها نیز سبب شد تا مسافرانی که قصد نصب چادر در مناطق تعیین شده و مجاز را داشتند به ناچار در اقامتگاه ها مستقر شوند.

آرامگاه بوعلی سینا با ثبت بیش از پنج هزار گردشگری طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان رکورد دار مسافرپذیری است.

در عین حال برودت هوا و ریزش برف موجب کاهش ۵۰ درصدی تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های شگفت انگیز غارعلیصدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده و این آمار از نظر مسوولان غار، نگران کننده است.

این در حالیست که جاده منتهی به غارعلیصد به خصوص شهر گل تپه با بارش برف و کولاک ناشی از شدت ورزش باد همراه شده است.

صف های طولانی مسافران برای خرید سوغات محلی همدان به خصوص شیرینی کماج در سطح شهر دیده می شود.

شیرمال ، کماج ، حلوا زرده و انگشت پیچ از مهمترین سوغات های محلی شهر همدان و کاچی، سرداشی، آبگوشت بزباش، کلم و یخنی از جمله غذاهای محلی همدان است که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

هم اکنون راه همدان به تهران و بلعکس بیشترین تردد خودروها را در جاده های ارتباطی استان همدان داشته است.

محمودرضا عراقی معاون امور عمرانی استانداری همدان لزوم احداث ستاد تسهیلات نوروزی در ورودی شهر همدان از جاده تهران را ضروری دانست و گفت: سال آینده باید اقدام به ساخت مکان مناسبی برای استقبال و راهنمایی مسافران نوروزی صورت گیرد.

عرضه میوه های نوروزی همچنان با استقبال چشمگیر مردم در سطح شهر همدان مواجه است.

از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۲۳ هزار مسافر نوروزی وارد شهر همدان شده و اسکان یافته اند.

همچنین از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون ۴۸ هزار و ۵۸۱ مسافر از مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری استان همدان دیدن کرده اند.

استان همدان با یک هزارو ۷۵۰ اثر تاریخی طبیعی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهمترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.

سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.

81549646-6350313

مطالب مشابه

دیدگاه خود را بنویسید