مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان، در برخی روزهای دهه فجر رایگان خواهد بود.

فرزین حق‌پرست بعدازظهر امروز در جلسه کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت دهه‌ فجر استان اظهار داشت: گردشگران خارجی از طریق آشنا شدن با نتایج انقلاب اسلامی در کشور، آیین‌ها و رسوم و سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌توانند بهترین سفیران پیام فرهنگی انقلاب اسلامی به جهان باشند.

وی با تاکید بر اینکه تقویت و توسعه صنعت گردشگری و حضور هرچه بیشتر گردشگران خارجی، فرصت ارائه تصویر واقعی و بسیار زیبا از ایران را به دنیا فراهم می‌کنند، افزود: در این راستا باید تلاش کرد تا ضمن توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ارتقای فرهنگ استقبال از گردشگران و آشنا کردن گردشگران با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی قد‌م‌های موثرتری برداریم.

حق‌پرست استفاده از ظرفیت انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی، به ویژه دوست‌داران میراث فرهنگی استان و کشور را در زمینه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر دانست و تاکید کرد: صاحبان واقعی انقلاب مردم ایران هستند و بدیهی است که جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی هم باید توسط خود مردم و برای مردم برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به در پیش رو بودن ایام مبارک دهه فجر خاطرنشان کرد: با توجه به نقش این اداره‌کل در مرمت مساجد تاریخی آذربایجان‌شرقی، باید از ظرفیت هیئت‌های امنای مساجد و انجمن‌های اسلامی که از دوستداران میراث فرهنگی محسوب می‌شوند و فضای مقدس این اماکن تاریخی و مذهبی، برای برپایی مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استفاده ‌شود.

حق‌پرست همچنین با اشاره به برنامه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برای بزرگداشت دهه فجر، اظهار داشت: بهره‌برداری از چهار پروژه عمرانی در حوزه گردشگری، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در تبریز و شهرستان‌ها با حضور اساتید و هنرجویان با موضوعات مرتبط با دستاوردهای انقلاب اسلامی و مراسم تجلیل از هنرمندان، فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی و میراث فرهنگی از برنامه‌های این اداره کل برای بزرگداشت دهه فجر است.

وی یادآور شد: به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان، در برخی روزهای دهه فجر رایگان خواهد بود که متعاقباً اعلام خواهد شد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.