رییس جامعه هتلداران آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای تابستان امسال حدود ۷۰ درصد ظرفیت مهمانپذیرها و هتل های یک تا سه ستاره استان را گردشگران خارجی پر کردند.

کریم رسول زاده روزشنبه با بیان اینکه اغلب این مسافران را گردشگران سلامت تشکیل می دهند، افزود: در این مدت ۵۰ درصد ظرفیت هتل های چهار و پنج ستاره آذربایجان شرقی توسط این گروه از مسافران اشغال شده است.

وی ضریب اشغال هتل های استان در مدت یاد شده را ۱۰۰ درصد اعلام کرد و گفت: اغلب گردشگران سلامت استان را مسافرانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، عراق، ایتالیا، آلمان و کویت تشکیل می دهند.

رسول زاده اظهار کرد: در فصل تابستان استان های غربی کشور به دلیل شرایط مناسب آب هوایی بیش از دیگر نقاط کشور میزبان مسافران داخلی هستند.

وی همچنین ازبهره برداری از هتل آپارتمان بیمارستان بهبود در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره برداری از این هتل آپارتمان ۹۰ تخت به ظرفیت هتل های آذربایجان شرقی اضافه می شود.

وی هدف از احداث هتل آپارتمان بیمارستان بهبود را افزایش خدمات رسانی به گردشگران سلامت، خانواده ها و همراهان بیماران اعلام کرد.

رییس جامعه هتلداران آذربایجان شرقی از رایزنی ها برای دریافت تسهیلات بانکی جهت اتمام طرح هتل لاله تبریز خبر داد و افزود: در صورت تحقق برنامه های اعلام شده به نظر می رسد این طرح تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد.

منبع:ایرنا

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.