ففق

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گفت: امروزه گردشگری یا در بحث فرهنگی و ابنیه های تاریخی مورد توجه است و یا در بحث سلامت که خوشبختانه پیشرفت های خوبی در بحث سلامت درکشور ایجاد و اعتماد سازی شده و این می تواند ظرفیت خوبی برای جلب گردشگران سلامت باشد. به گزارش آناج، محمد باقر نوبخت روز پنج شنبه درجریان سفر یکروزه خود به تبریز با حضور در جلسه روسای سازمان های گردشگری استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و گیلان اظهار کرد: برنامه ششم توسعه که در دست تدوین است باید متفاوت تراز برنامه های توسعه چهارم و پنجم باشد.

وی گفت: هدفی که در برنامه سند چشم انداز برای ایران ۱۴۰۴ ترسیم شده ایرانی توسعه یافته است که متاسفانه با گذشت نیمی از زمان برنامه های چشم انداز، اما هنوز به نیمه راه نرسیده ایم و با اهداف ترسیمی فاصله داریم.

وی اضافه کرد: از همه ساز و کارها و ظرفیت ها برای تحقق اهداف چشم انداز ۲۰ ساله برای توسعه همه جانبه کشور باید استفاده کنیم که یکی از این ساز و کار ها، توجه به ظرفیت های بخش گردشگری است.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور نیز دراین جلسه با اشاره به مزیت ها و توانایی های گردشگری سلامت در کشور، گفت: اگر در امر گردشگری از هفت گردشگر یک شغل ایجاد می شود در گردشگری سلامت از هر چهار گردشگر برای یک نفر شغل به وجود می آید از این رو باید توجه ویژه ای روی این بخش داشته باشیم.

مرتضی رحمانی موحد افزود: در سال ۲۰۱۳، بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار درگردشگری سلامت، تبادل مالی شده که باید تلاش کنیم کشورمان سهم عمده ای از این مبلغ را جذب کند.

وی گفت: البته بخش گردشگری سلامت، فرابخشی بوده و نیاز است دستگاه های مرتبط دراین زمینه همچون علوم پزشکی همکاری های لازم را داشته باشند و در همین راستا تفاهم نامه ای چهارجانبه بین میراث فرهنگی، بهداشت، نهاد ریاست جمهوری و وزارت خارجه امضا شده است.

استاندارآذربایجان شرقی نیز دراین جلسه گفت: یکی از محورها و برنامه های دولت تدبیر و امید، توسعه رابطه و مناسبات با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه است.

اسماعیل جبارزاده افزود: یکی از راه های برقرار ارتباط با کشورهای مختلف، توجه به مقوله گردشگری خصوصا گردشگری سلامت است چرا که هر بیمار خارجی که برای مداوا ایران را انتخاب می کند تا آخر عمر نسبت به این کشور سمپاتی خواهد داشت.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری
مطالب مشابه

دیدگاه خود را بنویسید