tyr

نخستین جشنواره و نمایشگاه نقش زنان در پاسداشت میراث فرهنگی و معنوی آذربایجان شرقی با حضور فعال بانوان هنرمند در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

آداب و رسوم جزء منفک ناپذیر از فرهنگ است که در مجموع آداب اجتماعی و زندگی افراد را شامل می شود. در راستای احیاء سنت های فراموش شده و یادآوری سنت های پیشینیان نخستین جشنواره و نمایشگاه نقش زنان در پاسداشت میراث فرهنگی و معنوی آذربایجان شرقی با حضور گسترده بانوان هنرمند در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

سهیلا امیری مدیر کل امور بانوان استانداری گفت:مادران شهدا میراث دار فرهنگ معنوی و اسلامی ایران هستند که با پشتیبانی از  انقلاب و هدیه کردن فرزندان خود نقشی بزرگ در تاریخ معاصر ایران ایفا نمودند.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری نخستین جشنواره نقش زنان در پاسداشت میراث فرهنگی، بیان کرد: زنان نقش انکار ناپذیر در اشاعه و احیای سنت های اصیل ایرانی دارند و مادران امروز باید برای انتقال این ارزش ها به آیندگان تلاش نمایند.

وی تاکید کرد: جشنواره بین المللی میراث فرهنگی در اصفهان میزبان ۵۴ کشور جهان است که برگزیدگان آن جشنواره نام و فرهنگشان در یونسکو ثبت جهانی میشود.

امیری افزود: جشنواره بین المللی میراث فرهنگی از ۱۶ الی ۲۰ مهر ماه در اصفهان برگزار می گردد که برگزیدگان جشنواره استانی به آن راه خواهند یافت.

مدیر امور بانوان استانداری اذعان کرد: تا کنون ۱۰ اثر ایرانی در یونسکو به ثبت رسیده است و امیدواریم زنان آذربایجانی بتوانند آثاری از فرهنگ بومی خود را به ثبت این سازمان جهانی برسانند.

امیری متذکر شد: یکی از آفت های جامعه ی امروز ترویج سبک زندگی غربی است که با ذائقه ی ما نیز سازگاری ندارد، زنان به عنوان قشر فعال و اثر گذار جامعه باید در ترویج و اشاعه سبک زندگی ایرانی اسلامی تلاش نمایند.

گفتنی است در این جشنواره زنانی از ایلات عشایر ورزقان و هریس و بانوان تبریزی به معرفی آداب و رسوم و ارائه غذاهای سنتی خود پرداختند.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری
مطالب مشابه

دیدگاه خود را بنویسید