333333

به گزارش خبرنگار روزنامه ارک، در روز ۱۲ آبان ماه سال جاری، در محل تالار ۹ دی تبریز، مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفیراهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی، با حضور معاونت محترم گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و نماینده ی بازرس اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی با شرکت راهنمایان محترم استان برگزار شد. این انتخابات با شرکت ۸۰ نفر از راهنمایان مجاز برگزار گشت و هیئت مدیره ی این انجمن تشکیل شد. برای آشنایی بیشتر با اهداف و برنامه های این انجمن صنفی با آقای میکائیل نظری، به نمایندگی از هیئت مدیره مصاحبه ای صورت گرفت.

1

جناب آقای نظری به نظر شما لزوم تشکیل این انجمن در استان چه بود ؟

در هر زمینه ی شغلی، به منظور دستیابی به یک انسجام کلی در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، نیاز برای وجود چنین انجمنی احساس می شود. راهنمایان گردشگری نیز، به دلیل حساسیت در موارد نظارتی و اجتماعی و همچنین احقاق حقوق خود نیازمند تاسیس این انجمن بودند. علیرغم فعالیت راهنمایان در سطح استان به دلیل دشوار بودن گردآوری تمام راهنمایان استان در کنار هم این مهم تا کنون انجام نشده بود، اما تلاش ها ی بسیاری برای تشکیل انجمن در استان صورت گرفت و نهایتا امسال،این امر تحقق یافت.

حال که انتخابات برگزار شد و انجمن صنفی شکل گرفت، وضعیت کنونی را چطور ارزیابی می کنید؟ اهداف و برنامه های انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی به چه شرحی است؟

222

اولین گام در تشکیل انجمن صنفی به ثبت رسمی رساندن است که در حال حاضر در حال انجام است. بعد از ثبت رسمی، تمرکز انجمن بر مطالبات صنفی خواهد بود که این مطالبات به این شرح است :

تمام ارگان ها و سازمان های مرتبط با امر گردشگری انجمن را به رسمیت بشناسند و مستقیما با خود انجمن در ارتباط باشند. متولیان آژانس ها ، هتل ها و سازمان میراث فرهنگی اعضای تایید شده انجمن را به کار گیرند. با همکاری سازمان میراث فرهنگی صدور کارت و لوح برای راهنمایان در خود استان میسر گردد، آموزش ها و تورهای تخصصی آموزشی برای راهنمایان برگزار گردد. تعامل پیوسته میان معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وانجمن داشته باشیم و به طور موازی در جهت رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم؛که هدف مشترک این دو گروه پذیرایی شایسته از گردشگران در سطح استان است و مهم تر از همه میراثی برای نسل های آینده برجای گذاریم و راه ترقی صنعت گردشگری را هموارتر گردانیم.

تاثیر تشکیل انجمن صنفی راهنمایان بر گردشگری منطقه چه خواهد بود؟

همه ی راهنمایان زیر یک چتر گرد هم می آیند و تشکل های کوچک و غیر رسمی حذف خواهند شد. از ارائه نظرات و عملکردهای متنوع و متناقض جلوگیری به عمل می آید و تمام راهنمایان استان برای رسیدن به هدف مشترک خودشان یعنی ارتقای سطح گردشگری استان ، به یک سمت و سو حرکت می کنند.

و سخن آخر اینکه از تمام راهنمایان گردشگری استان درخواست می کنیم تا به انجمن بپیوندند و نظرات خود را به گروه منتقل کنند. از آژانس داران و هتل داران درخواست می کنم ارتباط دائمی خود با ما حفظ کنند و ما را در کنارشان ببینند و نه در مقابلشان؛ همه ی ما در یک جهت تلاش می کنیم و آن هم جز پیشرفت گردشگری در منطقه نخواهد بود.

دسته بندی ها : گوناگون
مطالب مشابه

    دیدگاه خود را بنویسید